Ana Sayfa   |  Duyurular   |  Faaliyet Alanlarımız   |  Sıkça Sorulan Sorular   |  Sosyal Sorumluluk Projeleri   |  Çözüm Ortakları   |  İletişim YürüÇek Facebook YürüÇek Twitter YürüÇek YouTube      
Hakkımızda | Etkinlik Takvimi | Doğa Etkinlikleri | Fotoğraf Etkinlikleri | Geçmiş Etkinlikler | Üyelik
 

Geçmiş Etkinlikler
Karaçay Şelalesi Yüzme ve Piknik

Karaçay Şelalesi Yüzme ve Piknik
14.8.2016 - 06:45

Detaylar
YÜRÜÇEK ile KARAÇAY Şelalesi, Piknik ve Doğa Yürüyüşü (14 Ağustos Pazar)
Osmani İlimizde yer alan Karaçay Şelalesi muhteşem güzellikleri ile yeni yeni adı duyulmaya başlamış bir şelaledir.
Su kenarında yer alan piknik yerleri, muhteşem doğası ile görülmeye değer bu yerleri görmeye sizleride bekliyoruz.
Bu etkinlikte neler yapabilirsiniz :
A)Pinik Yapılabilir : Su kenarındaki çardaklarda aileniz ile dinlenip, eylenip, yüzebilirsiniz
B)Kolay Parkur : 2 km kolay bir yürüyüş sonrasında tekrar su kenarı çardaklarda dinlenebilirsiniz.İsteyen pek ıslanmadan, suyun kenarından ister suyun içinden yüzülebilecek yerlerde yüzerek ilerleyebilirsiniz.
C)Orta Parkurda yürüyebilirsiniz(Suyun ister içinden ister yanında gölgede ormandan 6 km yürüyebilirsiniz. Sadece bir şelale görecektir.)
D)Zor parkur (6 km yürüyenlere ek olarak 2 km zor parkurumuzdan yürüyebilirsiniz İkinci ve asıl şelelyi bu gurup görecektir)

PROGRAM :
6:45 Toplanma(Baraj Yolu 6,5 durak LCW karşısı Koton Mağazası yanı, Kardeşler Unllu Mamülleri)
7:05 Hareket
8: 45 Osmaniye – Karaçayda Kahvaltı (Kendi getirdiklerimiz ile çay tesisten temine edilecektir)
9:30 Karaçay yürüyüş başlangıcı
16:00 ÖĞLEN YEMEĞİ(Mangal yanacak kendi getirdiklernizi pişirmek sureti ile )
20.30 Adana’ya varış
Zorluk Derecesi :Kolay, Orta, Kolay, Zor(İstediğinizi tercih edebilirsiniz)
Ücretin Dışında Olanlar :Kahvaltı, Öğlen yemeği ve kamelye kirası(Kamelya kirası 20 tl olup kullanan kişi sayısına bölünecektir. Tahmini 4 tl )

Kayıt İçin YÜRÜÇEK Tel : 0 530 490 63 07(Kulüp Başkanı Sırrı Küçükarslan)

Su Geçişi : Var

Uygun Mevsim : Yaz

Parkur Uzunluğu : 2 km, 8 km, 10 km(istediğinizi tercih edebilirsiniz)

Adana’ya uzaklığı :


Bölgede Hava Durumu : (Tahminidir değişiklik gösterebilir, hava durumunun risk oluşturduğu durumlarda parkur güzergahı değiştirilebilir veya etkinlik iptal edile bilinir.)

Kahvaltı : Karaçay da kendi getirdikleriniz ve tesisten alınacak çaylar ile

Öğlen Yemeği 16:00 da mangal yanacaktır, öncesinde piknik için gelen arkadaşlar tesiste yanan mangallardan istifade edip erken yemeklerini yiyebilirler. Kendi getirdiklerinizi pişirmek sureti ile yemeğinizi afiyet ile yiyebilirsiniz)


Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler Dikkat Edeceğiniz Hususlar :
Suda giyilebilecek ayakkabı(Bot tarsi bileği koruyan ayakkabılar tercih edilmeli, Sırt çantası, deniz şortu veya su içinde rahat hareket edilebilecek giysiler, yedek kıyafet, havlu, atıştırmalıklar, fotoğraf makinesi. (Çantanıza koymuş olduğunuz her türlü eşya ya da yiyeceği mutlaka poşetleyerek koyunuz su içerisinde çantanızdan su girmesi muhtemeldir.)


Zorluk Derecesi 1: En basit parkurdur. Yürüyüş eğimi azdır. Yükselme (çıkış) çok az yapılmaktadır. Yükselmeler (çıkışlar) 100 metreyi geçmez. Patikalar geniştir. Toplam yürüyüş süresi 2 saati geçmez. Genelde yürüyüşlere yeni başlayanların ve sağlık problemleri olmayan herkezin katılacağı parkurlardır.
Zorluk Derecesi 2: Zorluk derecesi 1 olan parkurlardaki gibi yürüyüş eğimi azdır. Toplamda 300 metreyi geçmeyen hafif çıkışlar içermektedir. Zorluk derecesi 1 olan parkurlardan farkı genelde süresidir. Toplam yürüyüş süresi bu tür parkurlarda 3,5 saati geçmez. Birkaç defa hafif yürüyüşe katılmış herkezin katılabileceği parkurlardır.
Zorluk Derecesi 3: Yürüyüş eğimi ilk 2 tür parkurdan farklı olarak artmaktadır. 500 metreyi geçmeyen hafif çıkışlar içerir. Patikalar daha dardır ve bazen sık ormanlık alanlardan geçmek gerekebilir. Islak geçişlerde yavaş yavaş yoğunlaşmaktadır. Toplam yürüyüş süresi 5 saati geçmez. Bu tür parkurlar yürüyüş kondisyonu iyi olan ve yürüyüş deneyimi olan herkezin katılabileceği parkurlardır.
Zorluk Derecesi 4: Bu tür parkurlarda yürüyüş eğimi fazlalaşmaya başlar. Çıkışlar 700 metreyi bulmaktadırlar. Yürümek için kullanılan patikalar iyice bozuktur. Hatta yer yer patika bile yoktur. Ormanlık alan varsa daha sık olmaktadır. Arazi yapısı biraz daha kayalıktır. Toplam yürüyüş süresi 6,5 saati geçmez. Bu tür parkurlar sportif ve kondisyonu iyi olan kişiler için uygundur.
Zorluk Derecesi 5: Yürüyüş eğimi fazladır ve zorluklar içerir. Çıkışlar 1000 metreyi de geçmeye başlar. Sert yapılı, taşlık, kayalık ve patikasız alanlardan gidilmektedir.Ormanlık alan varsa oldukça zorludur. Islak geçişlerde mevcuttur. Yürüyüş rehberinin oldukça deneyimli olması gerekir. Toplam yürüyüş süreleri 8 saati bulmaktadır. Teknik çıkışlar içermemesine rağmen bu zorluk derecesi yüksek yürüyüşler sportif, tecrübeli ve kondisyonu iyi deneyimli yürüyüşçüler için uygundur.
Zorluk Derecesi 6: Bu tür parkurların eğimleri bol, çıkışları ve inişleri fazladır. Bu parkurlarda çıkışlar 1500 metreyi bulabilmektedir. Uzun süreli rota takibi gerektiren parkurlardır. Zorlu arazi şartları içermektedir. Gerektiğinde bu parkurlarda konaklama ve kamp yapılabilmektedir. Yürüyüş süreleri 8 saat ve üzerindedir. Bu parkurlar deneyim, dikkat, kondisyon, bilgi ve disiplin gerektirir.
Etkinlik Programı

PROGRAM : 6:45 Toplanma(Baraj Yolu 6,5 durak LCW karşısı Koton Mağazası yanı, Kardeşler Unllu Mamülleri) 7:05 Hareket 8: 45 Osmaniye – Karaçayda Kahvaltı (Kendi getirdiklerimiz ile çay tesisten temine edilecektir) 9:30 Karaçay yürüyüş başlangıcı 16:00 ÖĞLEN YEMEĞİ(Mangal yanacak kendi getirdiklernizi pişirmek sureti ile ) 20.30 Adana’ya varış
Gerekli Ekipmanlar

Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler Dikkat Edeceğiniz Hususlar : Suda giyilebilecek ayakkabı(Bot tarsi bileği koruyan ayakkabılar tercih edilmeli, Sırt çantası, deniz şortu veya su içinde rahat hareket edilebilecek giysiler, yedek kıyafet, havlu, atıştırmalıklar, fotoğraf makinesi. (Çantanıza koymuş olduğunuz her türlü eşya ya da yiyeceği mutlaka poşetleyerek koyunuz su içerisinde çantanızdan su girmesi muhtemeldir.)
Fiyat Bilgileri


Rezervasyon
Bizi arayın (0530490 63 07) veya aşağıda bulunan rezervasyon formumuzu doldurmanız yeterlidir.
Yemek
Kahvaltı : Karaçay da kendi getirdikleriniz ve tesisten alınacak çaylar ile Öğlen Yemeği 16:00 da mangal yanacaktır, öncesinde piknik için gelen arkadaşlar tesiste yanan mangallardan istifade edip erken yemeklerini yiyebilirler. Kendi getirdiklerinizi pişirmek sureti ile yemeğinizi afiyet ile yiyebilirsiniz)
Parkur
Zorluk Derecesi :Kolay, Orta, Kolay, Zor(İstediğinizi tercih edebilirsiniz) Parkur Uzunluğu : 2 km, 8 km, 10 km(istediğinizi tercih edebilirsiniz) Adana’ya uzaklığı :
Çocuklar İçin Detay
-
Aracınız ile Katılım
-


Tüm Etkinlikler için tıklayınız..
Etkinliğin Detayların Hızlı Ulaşım

Güncel Etkinlikler
Fotograf Semineri
28.11.2019 - 19:00

Çözüm Ortaklarımız© 2016 - YÜRÜÇEK Doğa Sporları ve Fotoğraf Kulübü


+90 (530) 490 63 07       bilgi@yurucek.org       www.yurucek.org


YürüÇek Facebook YürüÇek Twitter YürüÇek YouTube